TAKIM

SÜLEYMAN TOLGA ÇELİK
KURUCU AVUKAT

Kurucu Avukatımız Süleyman Tolga Çelik, 1992 Antalya doğumludur. İlkokul eğitimini Gazi Mustafa Kemal İlkokulu'nda, ortaokul eğitimini Başöğretmen Atatürk Ortaokulu'nda, lise eğitimini ise Metin Nuran Çakallıklı Anadolu Lisesinde tamamlamıştır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Antalya'da tamamlayan Avukat Süleyman Tolga Çelik, üniversite eğitimi için ise; Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni tercih etmiştir. Üniversite yıllarında birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan ve eğitim gördüğü fakültenin çeşitli öğrenci kulüplerinde aktif rol alan Süleyman Tolga Çelik, üniversite yıllarında hukuk alanında yoğun çalışmalarına başlamış ve Türkiye'nin saygın hukuk büroları ve öğretim görevlileri ile bir çok farazi dava yarışması, hukuk klinikleri ve söyleşi etkinlikleri düzenlemiştir. Bu ilişkileri dolayısı ile üniversite eğitimi süresince saygın hukuk bürolarında stajyer olarak çalışmış ve hukukun farklı alanlarında tecrübe kazanmıştır. Bu yönde çalışmalarının ardından, Bilkent Üniversitesi öğrencileri tarafından üniversitenin Öğrenci Konseyi'ne seçilmiş ve sosyal sorumluluk projelerine ve etkinliklerine Bilkent Üniversitesi adına devam etmiştir. 

Mezuniyetinin ardından aktif meslek hayatına İstanbul'da başlayan Süleyman Tolga Çelik, Türkiye'nin sektöründe başarıları ile nam salmış hukuk bürolarından birinde yasal stajını tamamlamış ve avukatlık ruhsatını İstanbul Barosu'ndan almıştır. Avukatlık ruhsatını almasının akabinde yine aynı hukuk bürosunda çalışmalarına devam eden Süleyman Tolga Çelik, burada Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, Vergi Hukuku, İcra-İflas Hukuku ve Sözleşmeler Hukuku alanlarında yoğun çalışmalar yapmış, bu çalışmaları kapsamında ise ulusal ve uluslararası şirketlerin alım-satım işlemleri, şirket birleşme - devralmaları, alacak takibi ve dava takibi konularında alıcı ve satıcı tarafların temsiliyetini üstlenmiş, vergi hukuku ve idare hukuku alanlarında dava takibi ve uzlaşma faaliyetleri yürütmüştür.  

Öte yandan, İstanbul Bilgi Üniversitesi Rekabet Hukuku Merkezi tarafından düzenlenen Uygulamalı Rekabet Hukuku seminerlerine katılmış ve bu programlar dahilinde Rekabet Hukuku sertifikası almaya hak kazanmıştır.

Süleyman Tolga Çelik, 2016 yılının yaz ayında ise New York kentinde katıldığı Hukuk İngilizcesi eğitiminin yanı sıra üniversite yıllarında aldığı Hukuk lisans eğitim dilinin İngilizce olması sebebi ile akademik ve profesyonel seviyede İngilizce bilmektedir.

FEVZİ ÇELİK
DANIŞMAN

Vergi Danışmanımız Fevzi ÇELİK'in muhasebe, vergi ve denetim uzmanlığı süreci 1980 yılında Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanlığına bağlı İzmir Maliye Okulu’nda başlayan bir süreçtir. Daha sonra; 1983 yılında Ege Üniversitesi Bütçe Dairesi Başkanlığı’nda çalışma hayatına başlayan Fevzi Çelik; 1987 Yılında Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümüne Lisans Eğitimini tamamlamış, 1989 yılında Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Müfettişliği görevine başlamıştır. 1998 yılından bu yana ise Antalya'da Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak çalışmalarına devam etmiştir.

İlerleyen süreçte Antalya Bölge Adliye Mahkemelerinde Bilirkişilik, Konkordato Komiserliği ve Kamu Gözetim Kurumu Bağımsız Denetçilik belgelerine sahiptir.

Fevzi Çelik, 2018 yılında Akdeniz Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tezli Yüksek Lisans, MBA (Master of Business Administration) eğitimini “Maliye Bakanlığı’nın Elektronik Dönüşüm Süreci ve Elektronik Maliye Uygulamalarının İncelenmesi” konulu tezi ile tamamlamıştır.

Akdeniz Mali Müşavirler Derneği (AKMÜD) 'nin de başkanlık faaliyetini yürüten Fevzi Çelik; ÇELİK&ÇELİK Hukuk-Vergi Bürosunun Vergi uyuşmazlıkları konusunda danışmanlığını yürütmektedir.